Yamaha RX-V6A i RX-V4A – nowy design i więcej możliwości

Zazwyczaj rozglądając się za jakimś sprzętem audio, zaczynamy od porównania sporej ilości różnych produktów, stopniowo odrzucając poszczególne propozycje i zostają zazwyczaj z dwoma opcjami, z których będziemy mieli wybrać dla siebie tę najlepszą. To też oznacza, że niejednokrotnie możemy zastanawiać się czy lepszy będzie dla nas amplituner Yamaha RX-V6A czy jednak RX-V4A. Dlatego też warto wiedzieć, co je łączy, ale też co je dzieli, tak abyśmy mogli powiedzieć, który z nich najlepiej będzie nam odpowiadał i przy którym będziemy mieli wrażenie, że został stworzony specjalnie dla nas.

Jaka jest różnica?

Jeżeli bierzemy pod uwagę zakup jednego z tych dwóch amplitunerów, to z pewnością niezwykle ważne będzie dla nas to, czym się one różnią. Jak się okazuje amplituner Yamaha RX-V6A oferuje nam obsługę 7.

2 kanałów, natomiast w przypadku amplitunera RX-V4A mamy ich 5.2. Dodatkowo warto podkreślić, że w przypadku pierwszej propozycji mamy 7 wejść i 1 wyjście, natomiast w drugiej propozycji zaoferowane będą nam 4 wejścia i 1 wyjście. To oznacza, że powinniśmy dokładnie się zastanowi, ile z nich wykorzystamy, na ile będziemy chcieli w przyszłości rozbudować nasz sprzęt, bo tylko wówczas będziemy mogli ocenić, który będzie spełniał nasze oczekiwania nie tylko teraz, ale również za kilka miesięcy czy nawet lat.

Wiele je łączy

Warto wiedzieć, że patrząc na amplitunery Yamaha RX-V6A i RX-V4A szybko przekonamy się, że wiele je łączy.

Mamy tutaj zaproponowany niesamowity wygląd, ale przede wszystkim też będziemy mogli się spotkać z zaawansowanym modelem rozdzielczości, dzięki czemu będą one w stanie obsłużyć kilka portów HDMI. Dla fanów gier komputerowych z pewnością bardzo ważne będzie w tym wszystkim to, że mamy tutaj większy poziom wygładzenia, a to oznacza większą płynność ruchu i przejście w grach czy filmach. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe funkcje i efekty, które sprawią, że korzystanie z jednego z tych amplitunerów przeniesie nas na zupełnie inny poziom doznań dźwiękowych. Mamy tutaj również tryb, który pozwoli na przełączenie telewizora w tryb gry, dzięki czemu będziemy mogli grać bez żadnych opóźnień, a to niejednokrotnie jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli gramy online. Z pewnością warto zobaczyć jakie są różnice między tymi dwoma propozycjami, a co je łączy.

Wówczas łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję, co do której nie będziemy mieli najmniejszych wątpliwości, że faktycznie jest ona najlepsza jaką mogliśmy podjąć.