W jaki sposób uzyskać więcej basowego brzmienia?

Jeżeli inwestujemy pieniądze w głośniki, to z pewnością chcemy mieć gwarancję, że dźwięk który będzie się z nich wydobywał będzie czysty i będzie oferował nam dokładnie takie brzmienie i głębię o jaką nam chodziło. Oczywiście im więcej pieniędzy wydamy na zakup takiego sprzętu tym bardziej będzie nam zależało na tym, żeby to wszystko brzmiało dokładnie tak jak sobie to zaplanowaliśmy, a co się z tym wiąże, jeśli się tak nie stanie, to wówczas możemy poczuć się mocno zawiedzeni. Dlatego też warto wiedzieć, jak w razie czego poprawić lepsze brzmienie basu, tak abyśmy nie spisywali od razu całego sprzętu na straty.

To wcale nie musi być trudne

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że nawet jeśli dźwięk nie brzmi tak jak to sobie założyliśmy, to jednak warto poświęcić trochę czasu na jego sprawdzenie, bo może wystarczyć naprawdę niewiele, aby się to zmieniło.

Na początek powinniśmy sprawdzić czy prawidłowo ustawiliśmy poszczególne głośniki. Z pewnością producent dołączył informację jak mamy je rozmieścić względem siebie nawzajem i miejsca, z którego chcemy słuchać muzyki, tak aby ten dźwięk brzmiał jak najlepiej i żeby odpowiednio się rozchodził. Z drugiej strony powinniśmy również wejść w ustawienia takich głośników i sprawdzić, jakie parametry są tam wybrane. Może się wówczas okazać, że będziemy musieli spędzić trochę czasu na wypróbowywaniu różnych wariantów, ustawień i poziomów mocy, ale jeśli to zrobimy, może się okazać, że w końcu będziemy mogli się cieszyć właściwym brzmieniem utworów, a to przecież jest znacznie lepsze, niż denerwowanie się, że wydaliśmy spore pieniądze na coś, co nie spełnia naszych oczekiwań.

Pamiętajmy o akustyce

Musimy mieć świadomość, że na brzmienie dźwięków, które będą rozchodziły się po naszym pomieszczeniu spory wpływ będzie miała nie tylko wielkość naszego pokoju, ale również akustyka jaka będzie w nim panowała. To oznacza, że może być konieczne przestawienie kilku rzeczy, tak aby nie stały one na drodze przepływu dźwięku. Nawet to czy mamy szafę z przesuwnymi drzwiami czy taką z otwartymi półkami będzie miało wpływ na ostateczne brzmienie dźwięków, jakie będą docierały do naszych uszu. Dlatego warto o tym pamiętać, kiedy będziemy wybierać konkretne głośniki, których zadaniem będzie dostarczenie nam mocnych basów.

Warto zobaczyć jak czasami niewiele potrzeba, aby móc wzmocnić basy. W większości wypadków naprawdę wystarczy sprawdzenie ustawień i odpowiednie ich ustawienie pod kątem wielkości pomieszczenia, jak i akustyki z którą będziemy mieli w nim do czynienia.