Słuchawki wifi czy bluetooth

Czy to podczas treningu czy zwykłego spaceru, wielu ludzi korzysta ze słuchawek, bo po prostu lubią, gdy coś im tam gra i pozwala się zrelaksować, odciąć od otaczającego świata. Nic więc dziwnego, że słuchawki cieszą się takim zainteresowaniem, jednak wielu ludzi nieustannie zastanawia się czy lepiej wybrać takie, które ze źródłem dźwięku będą łączyć się za pomocą WiFi czy takie, które będą korzystały z systemu Bluetooth? Jak to zwykle bywa i jedno, i drugie rozwiązanie ma swoje plusy oraz minusy, a to oznacza, że naprawdę trzeba dokładnie wszystko przeanalizować, aby znaleźć to rozwiązanie, które będzie idealne dla nas.

Co zyskujemy z Bluetooth?

Jeżeli zastanawiamy się, co zyskujemy korzystając z technologii Bluetooth, to warto wiedzieć, że jest to przede wszystkim połączenie bezprzewodowe.

To oznacza, że nie potrzebujemy kabelka, aby móc połączyć słuchawki ze smartfonem czy komputerem, dzięki czemu możemy liczyć na sporą swobodę. Niestety będzie ona ograniczona do mocy sygnału, a to oznacza, że im bliżej słuchawki będą źródła dźwięku, tym może on być mocniejszy i wyraźniejszy. Co więcej, musimy się tutaj liczyć również z tym, że z powodu kompresji będziemy mogli słyszeć niewielkie zniekształcenia, które mimo wszystko mogą wpływać na jakość odsłuchiwanej przez nas muzyki.

Jak z WiFi?

Drugą opcją, która jest nam proponowana w przypadku słuchawek bezprzewodowych jest połączenie dzięki systemowi WiFi. Tutaj możemy liczyć na znacznie większą swobodę, jeśli chodzi o możliwość oddalenia się od źródła dźwięku, też nie mamy kabelka, który mógłby nam przeszkadzać i się plątać. Poza tym ta technologia jest skonstruowana w taki sposób, że nie musimy się obawiać żadnych zakłóceń, ani zniekształceń dźwięku, co oznacza, że przyjemność korzystania z tego typu rozwiązania będzie znacznie większa.

Warto zobaczyć jaki rodzaj słuchawek jest nam proponowany i zastanowić się, która z opcji będzie tą najlepszą dla nas. Dodatkowo jeszcze trzeba podkreślić, że przy tego typu rozwiązaniach powinniśmy sprawdzić nie tylko jaka jest jakość dźwięku i połączenia, ale również zobaczyć jak długo takie słuchawki działają, bez konieczności ponownego ładowania. Mogą się one mniej lub bardziej różnić od siebie tymi proporcjami, a to oznacza, że jedne będą lepiej spełniały nasze oczekiwania, a inne gorzej.

Im lepiej je dopasujemy, tym z pewnością chętniej będziemy z nich korzystali.