Rekordy Discogs – w jaki sposób mogą Ci pomóc?

Nie ma co się oszukiwać, każdego dnia na rynku muzycznym pojawia się wiele nowych płyt winylowych, płyt CD, jak i innych nośników, które oferują nam niesamowitą muzykę. Oczywiście jeśli chodzi o nasze ulubione zespoły, to zazwyczaj wiemy, kiedy wydają nowe utwory, ale może się okazać, że nie mamy najmniejszego pojęcia o tym, co jest wydawane przez nieznanych nam ludzi, jak i przez wydawnictwa, które także są mniej znane, a więc nie jest tak głośno o ich propozycjach. To może powodować, że wiele ciekawych utworów po prostu przechodzi nam koło nosa i nawet nie mamy możliwości,żeby poznać te niesamowite perełki muzyczne. Jednak jak się okazuje możemy to zmienić, wystarczy tylko, że będziemy chcieli być na bieżąco ze wszystkim co się pojawia.

To ciekawa propozycja

Jeżeli chcemy mieć wiedzę o wydawnictwach fonograficznych, o tym co jest wydawane obecnie i co pojawiło się nawet lata temu, to warto zobaczyć co może nam zaproponować Discogs. To baza właśnie takich wydawnictw, które pojawiły się nie tylko na płytach winylowych i CD, ale również na innych nośnikach, które są mniej znane. Co więcej, jest ona tworzona przez użytkowników, a więc sami możemy dodawać swoje kolekcje do tej bazy wiedzy, dzieląc się nią z innymi. Znajdziemy tam informację nie tylko o samych albumach i ich okładki, ale również będziemy mogli się dowiedzieć ile było wydań konkretnego albumy.

Dodatkowo warto także powiedzieć, że baza ta jest połączona z giełdą, a więc jeśli zdecydujemy się na nią dodać naszą kolekcję, to będziemy mogli się dowiedzieć, jaka jest jej szacunkowa wartość.

To są tysiące wpisów

Warto mieć świadomość, że rekordy Discogs idą w tysiące wpisów każdego dnia. Do tego należy dodać te, które są poprawiane, a więc dodawane są do nich kolejne informacje i zdjęcia albumów. Warto także wiedzieć, że będziemy mogli tutaj liczyć na kolejne rekordy odnoszące się do ilości dodanych wydawnictw, wpisów czy zdjęć, co tylko sprawi, że znacznie łatwiej będzie nam odnaleźć wszystkie informacje, które są nam niezbędne. Co więcej, sami możemy się przyczynić do tworzenia rekordów Discogs jeśli tylko zdecydujemy się na dodawanie swoich pozycji, dzięki czemu przyczynimy się do jej rozbudowywania. Im więcej będzie wpisów, tym bardziej będą zróżnicowane informacje, które będą się tam znajdowały i tym więcej będzie tam różnych gatunków muzycznych, jak i mniej znanych wydawnictw. Warto zobaczyć co możemy zyskać, jeśli zdecydujemy się korzystać z takiej bazy jaką jest Discogs. Może się okazać, że dzięki temu będziemy na bieżąco z tym, co ciekawego pojawia się w muzycznym świecie.