Kultowe piosenki z filmów – zestawienie top 9 najpopularniejszych

Większość ludzi lubi znać te najbardziej popularne książki, filmy czy piosenki. Nawet jeśli nie przypadną im one na tyle do gustu, aby sięgać po nie częściej, to i tak uważają, że należy się przynajmniej orientować, co przez większość ludzi uważane jest za najlepsze, co najchętniej jest przez nich czytane, oglądane czy słuchane.

Dlatego też warto poznać ranking tych najbardziej popularnych piosenek, chociaż musimy tutaj pamiętać o tym, że tych rankingów może być kilka, w zależności od tego, w jaki sposób je podzielimy.

Jak to może wyglądać?

Jeżeli chcemy posłuchać najpopularniejszych piosenek, to musimy się zastanowić czy mają one być wybrane z ogółu utworów jakie powstały, czy mają odnosić się do konkretnego gatunku muzycznego, czy może chcemy, aby zostały wybrane na konkretny rok? Tak naprawdę możemy odsłuchać każdy z tych rankingów i sprawdzić, która z propozycji najbardziej przypadnie nam do gustu.

Jeśli słuchamy tylko określonego gatunku muzycznego i w ogóle nie sięgamy po inne propozycje, to możemy się skupić na rankingu najpopularniejszych piosenek właśnie z tego gatunku, tak abyśmy mieli pewność, że ich odsłuchanie sprawi nam przyjemność. Z drugiej strony, jeżeli jesteśmy otwarci na inne gatunki muzyczne, chętnie poznajemy różne nowości, to z pewnością warto sięgnąć po listę tych najpopularniejszych piosenek, odsłuchać ją, ale wybraną ze wszystkich utworów jakie kiedykolwiek powstały.

Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć jakie piosenki podobają się z różnych gatunków, a kto wie, może jakaś nam się na tyle spodoba, że przynajmniej od czasu do czasu zaczniemy spędzać czas na słuchaniu danego gatunku?

Tworzone w różny sposób

Oczywiście szukając takiej listy piosenek musimy mieć świadomość, że są one tworzone w różny sposób i powinniśmy się zastanowić, który z ich typów najbardziej nas będzie interesował. Niektóre takie rankingi powstają na podstawie informacji spływających ze stacji radiowych, które prowadzą swoje rankingi.

Im dłużej jakaś piosenka utrzymuje się na szczycie listy utworów, tym większa jest szansa, że trafi na listę tych najpopularniejszych. Niektóre takie zestawienia są tworzone przez zwykłym fanów, a to oznacza, że takie listy mogą się znacznie między sobą różnić ponieważ ludzie mają odmienne gusta.

Może się też okazać, że niektóre rankingi będą tworzone przez sklepy muzyczne, a oni z kolei będą się skupiali na sprzedaży płyt i zainteresowaniu konkretnymi wykonawcami i ich piosenkami. Warto znaleźć ranking najpopularniejszych piosenek w danym roku, w danym gatunku, ale również taki ogólny dotyczący przeglądu różnych utworów, bo może się okazać, że znajdziemy tam coś naprawdę ciekawego.