5 najlepszych filmów Woodiego Allena

Są ludzie, którzy go uwielbiają, co chwilę oglądają wszystkie jego filmy i z utęsknieniem czekają na nowe produkcje, które pokażą niesamowite spojrzenie na świat, jakie prezentuje im Woodie Allen. Z drugiej strony są ludzie, którzy całkowicie nie odnajdują się w jego twórczości, nie potrafią jej zrozumieć, przyjąć, gubią się w jej zawiłościach i niedopowiedzeniach. Jednak prawda jest taka, że bez względu na to, czy należymy do jego fanów czy antyfanów, osiągnął on niesamowitą karierę i pokazał coś, co jest nie do podrobienia, co jest jego swoistym podpisem. Nic więc dziwnego, że otrzymuje tak wiele nagród i jednocześnie też tworzone są rankingi jego najlepszych filmów, które po prostu trzeba obejrzeć.

Z nowych, jak i starych

Warto podkreślić, że przeglądając rankingi twórczości Woodiego Allena znajdziemy tam propozycje z różnych lat jego twórczości. To też oznacza, że jeśli zdecydujemy się obejrzeć je wszystkie i to od najstarszych do najnowszych, to będziemy mogli zobaczyć jak ta twórczość się zmieniała, będziemy mogli sprawdzić, czy woleliśmy go na początku jego reżyserskiej kariery czy jednak bardziej przemawiają do nas jego obecne produkcje.

Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, abyśmy w ogóle obejrzeli jego filmy i spróbowali je zrozumieć. Jeśli nie wiemy od których z nich zacząć, to powinniśmy spojrzeć na ranking przedstawiający jego twórczość. Tam też znajdziemy informacje odnoszące się do jego produkcji, które zajmują w tym rankingu najwyższe miejsce.

Tutaj też możemy wybierać w różny sposób

Warto się zastanowić czy chcąc poznać najlepsze filmy Woodiego Allena chcemy się skupić na rankingach, które zostały stworzone w sposób profesjonalny czy na takich tworzonych przez samych fanów. Te pierwsze będą się opierały na ilości nagród, dobrych recenzjach, jak i opiniach widzów. Oczywiście im więcej jakiś film dostał pochlebnych opinii, im więcej otrzymał nagród, które są wysoko cenione w świecie filmowym, tym wyższe miejsce będzie zajmował w naszym rankingu.

Taki ranking będzie najbardziej obiektywny, nie będzie się kierował prywatnymi opiniami pojedynczego człowieka. Z drugiej strony możemy poszukać rankingów, które tworzone są na podstawie subiektywnych odczuć poszczególnych fanów. Wówczas wiele będziemy mogli się dowiedzieć na temat danego fana, ale jednocześnie może się okazać, że nie trafimy na te najlepsze perełki wyprodukowane przez Woodiego Allena. Oczywiście nie ma nic złego, jeśli będziemy korzystać z takich rankingów. Jednak warto je traktować bardziej jako dodatek, uzupełnienie tych profesjonalnie przygotowanych rankingów, które opierają się na obiektywnych ocenach. Jeżeli będziemy korzystać z takich rankingów, to będzie istniała ogromna szansa na to, że faktycznie uda nam się obejrzeć pięć najlepszych filmów tego reżysera.

Nawet jeśli za nim nie przepadamy.